آیا خواص انار را می دانید ؟

Ø®Ùاص اÙار

خواص انار

خواص انار بیشمار است. در کتاب های آسمانی هم به این نکته اشاره شده است و گفته شده که انار خاصیت شفادهی بدن و ذهن آدمی را دارد. مطالعات نشان می دهد که این میوه خوشرنگ و خوش طعم از برخی بیماری ها جلوگیری می کند و آن ها را درمان می کند نظیر: فشارخون بالا، چربی بالا، استرس، التهاب و عفونت. همچنین این میوه برای افراد دیابتی نیز مفید است زیرا مقدار قند خون را نیز کاهش می دهد. آب انار بسیار برای سلامتی مفید است.

محققان بر این باورند که انار خاصیت ضد انعقادی دارد حتی برای درمان و جلوگیری از سرطان نیز توصیه می شود. جالب است بدانید که این میوه لذیذ سرشار از آنتی اکسیدان است بنابراین از پیری زودرس جلوگیری می کند. حنی میزان آنتی اکسیدان آن از چای سبز سه برابر بیشتر است.

 

چگونه انار را بخوریم؟

بسیاری از افراد فقط دانه های انار را می خورند. که بسیار خوشمزه هستند. در هر انار حدود ششصد دانه وجود دارد. شما می توانید پرده سفید انار را نیز بخورید که آن نیز پرخاصیت است اما پیه سفید کمی به تلخی و گسی میزند. بنابراین افراد بسیاری از خوردن آن قسمت خودداری می کنند. روغن انار نیز موجود است که هم به صورت خوراکی و هم برای استعمال خارجی مصرف می شود.

 

ارزش غذایی انار

انار حاوی فیبر، ویتامین کا، ویتامین سی، ویتامین ب شش، فسفر، پتاسیم و آهن است.

 

افزایش قوای جنسی

آب خالص انار به دلیل بالا بردن سطح هورمون تستوسترون و تاثیری که روی فشار خون دارد و نیز با بالا بردن حس شادابی باعث می شود قوای جنسی افزایش پیدا کند.

 

بهبود درد آرتروز

همان طور که می دانید آرتروز در واقع تورم بین 2 یا چند مفصل است که باعث درد می گردد و متاسفانه با بالا رفتن سن بدتر می شود. از آنجایی که انار سرشار از آنتی اکسیدان است و نیز خاصیت ضد التهاب و تورم را دارد می تواند به بهبود این بیماری کمک شایانی کند.

 

دشمن سرطان

دانه های انار وقتی وارد بدن می شوند می توانند به جنگ سلول های سرطانی بروند. روغن هسته انار برای سرطان سینه بسیار مفید است. به علاوه نوشیدن آب خالص انار می تواند رشد سلول های سرطانی را کندتر نماید.

 

کاهش فشار خون

آب انار و همچنین خوردن دانه های آن می تواند باعث کاهش فشار خون در فرد شود.

 

تقویت حافظه

انار و یا آب آن می تواند باعث بهبود حافظه شود. تعدادی پژوهشگر این امر را روی گروهی آزمایش کرده اند و مشاهده نموده اند که خوردن این میوه می تواند به بهبود حافظه افراد کمک شایانی کند.

 

از دیگر خواص انار می توان به بهبود سلامت قلب و نیز خاصیت ضد عفونی کنندگی آن اشاره کرد.

منبع: آیا خواص انار را می دانید ؟


/ 0 نظر / 4 بازدید