با خواص باورنکردنی آناناس آشنا شوید

با Ø®Ùاص باÙرÙکردÙÛ Ø¢ÙاÙاس آشÙا Ø´ÙÛد


با ما با خواص باورنکردنی آناناس آشنا شوید

آناناس میوه خوشمزه و بی نظیری است که در این نوشته خوب با خواص باورنکردنی آناناس آشنا شوید . این میوه استوایی کالری کمی دارد و در سراسر دنیا از آن استفاده درمانی می شود زیرا می تواند به بر طرف کردن مشکلاتی نظیر سوء هاضمه و برخی از آلرژی ها کمک کند.

 

ویتامین سی

یکی از علل مفید بودن این میوه به دلیل این است که سرشار از ویتامین سی، ویتامین بی، پتاسیم و منگنز است. به علاوه حاوی آنتی اکسیدانی است که از برخی بیماری ها جلوگیری می کند. چیزی که بسیاری از آدم ها درباره این میوه نمی دانند این است که مصرف آن باید فراتر از استفاده در نوشیدنی ها باشد.

 

خاصیت درمانی

آناناس مملو از ماده ای است که در تولید بسیاری داروها استفاده می کنند. از خواص درمانی آن می توان به پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی و نیز کاهش التهاب نام برد.

 

آناناس و رفع سرفه

همانطور که گفتیم آناناس حاوی ویتامین سی است به علاوه از آن جایی که خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد می تواند به بهبود گلو درد و رفع سرفه کمک شایانی کند. آب آناناس چند برابر شربت سینه اثر می کند. و اینکه یک فنجان آب این میوه تقریبا نیمی از ویتامین سی روزانه بدن را تامین می کند.

 

پیشگیری از سرطان

این میوه خوشمزه سرشار از آنتی اکسیدان است. و با تمام ترکیبات مغذی که دارد به جنگ سلول های سرطانی می رود. به علاوه به دلیل داشتن پتاسیم برای تنظیم فشار خون و نیز ضربان قلب بسیار مفید است.

 

آرتروز

آناناس به دلیل خاصیت ضد التهابی به بهبود درد مفاصل و همچنین کاهش التهابات بین آن ها بسیار کمک می کند. همچنین خاصیت تسکین دهندگی دردهای آرتروزی و آرتریتی را دارد.

 

دهان و دندان

این میوه استوایی به تقویت لثه ها کمک می کند و از سرطان دهان جلوگیری می کند.

 

آناناس و تقویت استخوان ها

این میوه حاوی منگنز است بنابراین به بافت استخوان کمک می کند و نیز ویتامین سی موجود در آن باعث می شود استخوان ها و مفاصل سالم تر بمانند و به تولید کلاژن کمک می کند.به افرادی که دچار شکستگی و یا حتی زخم شده اند توصیه می شود آب آناناس بنوشند.

 

هشدار

از آنجایی که این میوه سرشار از ویتامین سی هست به خاطر داشته باشید مصرف زیاد از حد ویتامین سی می تواند باعث مشکلاتی نظیر اسهال، تهوع، سوزش سردل، درد شکم، بی خوابی و سردرد شوند.

خانم های باردار و شیرده و نیز افرادی که داروهای ضد انعقاد خون و ضد افسردگی مصرف می کنند حتما برای خوردن آناناس با پزشک خود مشورت نمایند.

 

با خواص باورنکردنی آناناس آشنا شوید و دیگران را نیز آگاه کنید.


منبع: با خواص باورنکردنی آناناس آشنا شوید


/ 0 نظر / 5 بازدید