خواص و فواید بلوط برای سلامتی


acorn.jpg

فواید بلوط

فواید بلوط برای سلامتی عبارتند از محافظت از قلب، افزایش انرژی، بهبود گوارش، تنظیم قند خون، تقویت استخوان ها با ترمیم و رشد بهتر، تسکین التهابات، درمان اسهال و محافظت از پوست.

 

بلوط چیست ؟

بلوط معمولاً به عنوان ماده ی غذایی جدی برای رژیم غذایی انسان در نظر گرفته نمی شود. بلوط در دسته ی آجیل جای می گیرد. بومیان کره و بومیان آمریکایی بلوط را به عنوان گیاه زینتی مهم و میوه ی آن را به عنوان یک ماده ی غذایی مهم به شمار می آورده اند.

بلوط مقدار زیادی تانین در خود دارد که طعم آن را تلخ می کند. برای از بین بردن طعم تلخ، بلوط را در آب خیس کرده یا می جوشانند تا زمانی که رنگ آب را دیگر قهوه ای نکند. در برخی نقاط دنیا بلوط را آسیاب کرده و با آرد آن نان می پزند. بلوط به دلیل داشتن چربی مفید، پروتئین، کربوهیدرات، مواد معدنی و ویتامین های زیاد ماده ی غذایی ارزشمندی است.

 

فواید بلوط برای پوست

زمانی که برای از بین بردن تلخی بلوط ان را خیس میکنید یا می جوشانید، آب قهوه ای رنگ به جا مانده را دور نریزید. زیرا، تانین موجود در آن به صورت موضعی برای تسکین سوختگی و درمان بثورات، همچنین سرعت بخشیدن به التیام زخم ها و کاهش التهابات کمک می کند.

 

فواید بلوط برای بهبود گوارش

بلوط نیز مانند انواع دیگر آجیل فیبر قابل توجهی در خود دارد. به همین دلیل به تنظیم حرکات روده، جلوگیری از یبوست و اسهال و سایر التهابات دستگاه گوارش کمک می کند.

 

فواید بلوط برای پیشگیری از دیابت

یکی از فواید مهم دانه ی بلوط تنظیم قنند خون است که از تجمع زیاد قند و ابتلا به دیابت جلوگیری می کند. هم چنین در درمان دیابت نیز مؤثر است.

 

فواید بلوط برای سلامت قلب

آجیل ها و از جمله بلوط دارای چربی مفید زیادی هستند. چربی های مفید باعث کاهش کلسترول بد خون که در دیواره های قلب رسوب می کند شده و سلامت قلب را بهبود می دهند. همچنین از چاقی نیز جلوگیری می کنند.

 

افزایش سطح انرژی

میزان زیاد کربوهیدرات موجود در بلوط ذخایر انرژی بدن را تأمین می کند. کربوهیدرات ها و چربی های موجود در بلوط از نوع ساده هستند که سریع تر به انرژی تبدیل می شوند.

 

فواید بلوط برای تقویت استخوان ها

مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی از جمله فسفر، پتاسیم و کلسیم در بلوط وجود دارد که سبب جلوگیری از پوکی استخوان می شوند و در سنین رشد به تشکیل استخوان های محکم کمک می کنند.

 

بهبود سوخت و ساز بدن

دانه ی بلوط سرشار از ویتامین های گروه ب است از جمله نیاسین، تیامین، ریبوفلاوین و ویتامین ب 12 که برای تمام فرآیند های سوخت و ساز در بدن کمک می کنند.

میوه ی بلوط همچنین پروتئین زیادی در خود دارد و برای افراد گیاهخوار منبع خوبی از پروتئین گیاهی محسوب می شود.

 

هشدار

تانین موجود در بلوط در صورت مصرف زیاد ممکن است مسمویت به دنبال داشته باشد به همین دلیل پیش از مصرف تلخی آن را بگیرید. برای از بین بردن تلخی روش خیساندن نسبت به جوشاندن ارجح است زیرا ویتامین های بلوط در اثر جوشاندن از بین خواهند رفت.

منبع: خواص و فواید بلوط برای سلامتی

/ 1 نظر / 181 بازدید
filebazaar

درآمد تضمینی با دیدن تبلیغات داخلی در آمد زایی عالی و ساده لطفا متن زیر را تا انتها مطالعه فرمایید ما برای شما یک پیشنهاد تازه داریم. بزرگترین رسانه کشور با در برگیری بالا توی جیب شماست. چیزی که هر وقت اراده کنید می تواند محتوای تبلیغی شما و اطلاع رسانی شما را به میلیون ها نفر برساند و باعث رونق کسب و کار شما شود. در مورد گوشی موبایل شما صحبت می کنیم. ما برای گوشی هوشمند شما رسانه ای طراحی کرده ایم که این کار را به خوبی و درستی انجام می دهد. "ما رسنو هستیم، رسانه تبلیغاتی کاربر محور ایران" نحوه درآمدزایی شما از این سیستم به این صورت می باشد که شما با مشاهده کردن تبلیغات درون اپلیکیشن می توانید کسب درآمد انجام دهید. شما با معرفی این اپلیکیشن به دیگران می توانید تیم سازی کنید و از تمام فعالیت های افراد تیم(مشاهده تبلیغات توسط افراد تیم) پورسانت دریافت کنید!!! بدون سرمایه بدون حمایت بدون اختصاص زمان زیاد بدون تجربه،دانش و تخصص فوق العاده کسب درآمد کنید آی دی کانال تلگرام برای دریافت اطلاعات بیشتر : @forsat_vijeh و یا مراجعه به لینک : http://ez-money.blog.ir/1397/05/19/r1